Logo Term - دسته بندی

پیگیری سفارش

رومیزی ترمه؛ هنر اصیل ایرانی در خانه شما

رومیزی ترمه

چکیده
رومیزی ترمه نه تنها انتخابی ایده آل و بی نظیر برای زیبا کردن میز ناهارخوری شما است، بلکه یک هنر اصیل ایرانی نیز به شمار می‌رود.

قابل ذکر است که خواندن این صفحات را پیشنهاد میکنیم : خرید ترمه ، کوسن سنتی ، کوسن ترمه و پشتی سنتی در فروشگاه ترمه

این رومیزی با تلفیق هنر و فرهنگ ایرانی، جلوه دوچندانی به میز غذاخوری شما می‌بخشد. رومیزی ترمه در تنوع بی نظیری از رنگ‌ها و مدل‌ها ساخته می‌شود. در ادامه به معرفی این رومیزی زیبا و پرطرفدار خواهیم پرداخت.

 

ترمه نه تنها بسیار زیبا و چشم نواز است، بلکه کیفیت بسیار زیادی نیز دارد. منسوجات ترمه با استفاده از کرک، پشم یا ابریشم بافته می‌شده‌اند و امروزه برای دوخت آن‌ها از ابریشم مصنوعی استفاده می‌شود. ترمه دوزی و استفاده از منسوجات ترمه پیشینه‌ای دور و دراز در ایران دارد و این نوع پارچه‌ها از دوره صفویه تاکنون به عنوان نمادی از اصالت و زیبایی در خانه‌ها استفاده می‌شده‌اند.

pic cashmere tablecloths29 1024x1024 - رومیزی ترمه؛ هنر اصیل ایرانی در خانه شما

 

انواع رومیزی ترمه

رومیزی‌های ترمه یکی از انواع محصولات ترمه هستند که طرفداران زیادی دارند. ترمه را اغلب با طرح مخصوص بته جقه و سرو خمیده و جنس و بافت مخصوص آن می‌شناسند. رومیزی ترمه‌ی سرمه دوزی شده نیز از دیگر رومیزی‌های منحصر به فرد است که ارزش واقعی این بافت را در افراد القا می‌کند.

 

رومیزی ناهار خوری ترمه در انواع مختلفی ساخته می‌شود. پیشتر در تمام ایران ترمه ساخته می‌شده است اما امروزه این هنر بیشتر به مناطق خاصی نظیر اصفهان و یزد اختصاص دارد. رومیزی ترمه اصفهان و رومیزی ترمه یزد از جمله با کیفیت ترین رومیزی‌های ترمه بازار هستند. البته هنوز هم مناطق دیگری ترمه بافی می‌کنند اما رومیزی‌های ترمه یزد شهرت ویژه‌ای یافته‌اند.

 

این نوع رومیزی‌ها در ابعاد و اشکال گوناگونی ساخته می‌شوند تا برای هر نوع استفاده‌ای کاربرد داشته باشند. رومیزی ترمه‌ی گرد برای میزهای دایره‌ای ایده آل هستند و رومیزی‌های ترمه‌ی رانر نیز برای میزهای مستطیلی مناسب هستند. رومیزی گرد ترمه انتخابی بی نظیر برای میزهای بزرگ و دایره‌ای و همچنین استندهای دایره‌ای می‌باشند.

terme tablecloth original iranian art001 1024x1024 - رومیزی ترمه؛ هنر اصیل ایرانی در خانه شما

مدل‌های خاص رومیزی ترمه

رومیزی ترمه ۵ تکه یکی از مدل‌های رومیزی ترمه است که شامل ۵ قطعه پارچه ترمه می‌باشد و هر قطعه برای بخشی از میز ناهار خوری مناسب است. رومیزی ۵ تکه، ستی کامل از پارچه‌های زیبای ترمه دوزی شده است که از بابت این هماهنگی و هارمونی می‌تواند جلوه رومیزی تک را دوچندان کند.

 

بافت رومیزی‌های ترمه نیز بین مدل‌های مختلف متفاوت است. هر مدل رومیزی ترمه بافتی مخصوص به خود را دارد که مثل روح آن پارچه است و به آن جان می‌بخشد. در بافت رومیزی سنتی ترمه و به طور کلی منسوجات ترمه اغلب از چشمگیر‌ترین ترمه، یعنی بته جقه و طرح‌های سرو خمیده استفاده می‌شود.

 

یکی دیگر از طرح‌های زیبا و مرسوم بافت این نوع رومیزی، رومیزی ترمه چهل تکه است. رومیزی ترمه چهل تکه که به نام رومیزی ترمه چهل تکه دوزی شده نیز شناخته شده است یکی از زیبا‌ترین طرح‌های رومیزی ترمه است.
در بافت این رومیزی چهل تکه، ترمه‌هایی با طرح و رنگ‌های گوناگون به صورت هنرمندانه و ماهرانه‌ای به یک دیگر دوخته می‌شوند تا فرشی چهل تکه و هر تکه به رنگی دل فریب تشکیل شود.

 

استفاده از رومیزی چهل تکه با ترمه می‌تواند جلوه‌ای بی نهایت به میز ناهار خوری شما بخشیده و حسی عالی القا کند.

 

 

terme tablecloth original iranian art003 - رومیزی ترمه؛ هنر اصیل ایرانی در خانه شما

طرح و رنگ‌های متنوع رومیزی ترمه

رومیزی ترمه درست مثل سایر منسوجات رومیزی در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی ساخته می‌شود. رنگ‌های چشم نواز و جذاب این رومیزی را می‌توان یکی از مشخصه‌های اصلی رومیزی ترمه دانست. رنگ‌هایی مثل فیروزه‌ای ، آبی، قرمز و قهوه‌ای از رنگ‌های پراستفاده در بافت ترمه هستند و رومیزی ترمه قرمز یکی از پرطرفدار ترین رومیزی‌های ترمه به شمار می‌رود..

 

رنگ سرمه‌ای از دیگر رنگ‌های چشم نواز طیف رنگی رومیزی‌های از جنس ترمه است. برخی از مدل‌های رومیزی ترمه در دوخت خود از سرمه استفاده می‌کنند. این نوع رومیزی‌ها که به نام رومیزی ترمه سرمه دوزی شده معروفند یکی از انتخاب‌های شیک و جذاب طیف رومیزی‌های ترمه به شمار می‌روند..

 

در دوخت رومیزی ترمه از نوارهای طلایی رنگ نیز استفاده می‌شود که جلوه آن را بسیار بیشتر می‌کنند. درخشش این نوارهای طلایی رنگ توجه هر فردی را به زیبایی و شکوه این رومیزی جلب می‌کند.

 

pic cashmere tablecloths25 1024x1024 - رومیزی ترمه؛ هنر اصیل ایرانی در خانه شما

کیفیت رومیزی ترمه

رومیزی ترمه به صورت دست بافت و ماشینی وجود دارد و در کیفیت‌های مختلفی تولید می‌شود. رومیزی ترمه هاشمی یزد یکی از با کیفیت ترین انواع رومیزی ترمه است. امروزه رومیزی ترمه هاشمی به یک برند بین المللی و نامی در زمینه این نوع پارچه تبدیل شده است.
سازنده رومیزی و به تبع آن بافت رومیزی ترمه تاثیر زیادی در کیفیت آن دارد. به عنوان مثال، رومیزی ترمه یزدی یکی از با کیفیت ترین انواع رومیزی ترمه است که در ساخت آن هنر و ظرافت بسیاری به خرج داده می‌شود.

 

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در کیفیت رومیزی ترمه و به دنبال آن قیمت این نوع رومیزی، تراکم نخ است. ترمه‌های رنگارنگ تر کیفیت بیشتری دارند و همچنین بسیار زیباتر هستند. برخی از انواع رومیزی‌های بافت ترمه آنقدر رنگارنگ هستند و به شکلی تراکم بالا دارند که درست مثل یک فرش شده‌اند. فرش رومیزی ترمه اصفهان یکی از ترمه‌های با کیفیت و با تراکم بالا است که یک اثر هنری تمام عیار دانسته می‌شود.

 

 

terme tablecloth original iranian art004 1024x1024 - رومیزی ترمه؛ هنر اصیل ایرانی در خانه شما

نگهداری از رومیزی ترمه

اگر از رومیزی ترمه به درستی نگهداری شود این رومیزی می‌تواند کیفیت خود را در طول زمان حفظ کند و پس از مدت‌های طولانی نیز به همان زیبایی و نو بودن روز اول خود باقی بماند. این کار نیازمند داشتن اطلاعاتی در خصوص نگهداری صحیح از ترمه است.
چگونه رومیزی ترمه را بشوییم یکی از اصلی ترین سوالاتی است که خریداران رومیزی ترمه آن را می‌پرسند.

 

رومیزی‌ها پس از مدت کوتاهی کثیف می‌شوند و ممکن است روی آن‌ها لکه‌هایی از غذا یا مواد دیگر بوجود بیاید. به همین دلیل دیر یا زود باید آن‌ها را مثل هر پارچه دیگری شست.

 

اما در شستشوی رومیزی ترمه به علت بافت خاصی که این رومیزی دارد، باید به نکات خاصی توجه کرد.
بافت ترمه هرچند ضخیم است، اما حساسیت بالایی دارد. به همین دلیل استفاده از شوینده‌های حاوی سفید کننده و آنزیم و دماهای نامناسب آب (خیلی داغ یا خیلی سرد) ممکن است به جنس ترمه صدمه بزند یا موجب تغییر رنگ، بی رنگ و یا تیره شدن بخش هایی از پارچه ترمه شود.

 

خلاصه

 

رومیزی ترمه نوعی از رومیزی پارچه‌ای است که در دوخت و ساخت آن تکنیک منحصر به فرد و خاص ترمه دوزی به کار رفته است. طیف رنگی جذاب و طرح‌های زیبای ترمه توجه زیادی را معطوف خود می‌کند و می‌تواند دکوراسیون داخلی منزل شما را جلوه‌ای بخصوص ببخشد.
فروش رومیزی ترمه توسط فروشندگان زیادی انجام می‌شود. خرید رومیزی ترمه اصفهان و سایر مدل‌های ترمه با کیفیت اصلی و با قیمت بهینه را تنها می‌توانید از فروشندگان بخصوصی انجام دهید. همین امروز می‌توانید با خرید رومیزی ترمه، میز غذاخوری خود را چندین برابر زیباتر از قبل کنید.

logooo - فوتر تمپلت جدید

دانلود اپلیکیشن های ترمه سرمه

تمامی حقوق برای ترمه سرمه محفوظ می باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.