Logo Term - دسته بندی

پیگیری سفارش

IMG 3236 scaled - استفاده از ترمه در روح و روان چه تاثیری مثبتی دارد ؟
پخش ویدیو

رومیزی ترمه چه تاثیرات مثبتی بر روح و روان می گزارد ؟ 

Terme 03 2 - استفاده از ترمه در روح و روان چه تاثیری مثبتی دارد ؟

ترمه و انواع رومیزی ترمه امروزه جزو پر طرفدار ترین هنرهای ایرانی است که توجه بینندگان و مخاطبان بیشماری را چه در داخل کشور و چه در خارج کشور به خود جلب کرده است.

قابل ذکر است که خواندن این صفحات را پیشنهاد میکنیم : خرید ترمه ، کوسن سنتی ، کوسن ترمه و پشتی سنتی در فروشگاه ترمه

ترمه با توجه به بته های بکار رفته در طرح و نقش آن  و بر اساس رنگ بندی های متنوع ایرانی می شناسند. در این مطلب سعی داریم با توجه به عنوان مقاله، رومیزی ترمه و تأثیرات آن بر روح و روان، در ادامه به تشریح مباحث مهم و مرتبط با رومیزی ترمه بپردازیم.

رومیزی ترمه و رنگ بندی آن

رومیزی ترمه از انواع رومیزی های زیبا و سنتی ایرانی است که در طرح و رنگ بندی های متنوع تولید و به بازار عرضه می شود. ترمه را می توان جزو هنرهای اصیل ایرانی به شمار آورد که میراث بزرگ و ارزشمندی از گذشتگان بوده و به عنوان یکی از صنایع دستی معتبر و ریشه دار ایران چه در سطح کشور و چه در سطح دنیا دارای طرفداران بسیار زیادی است.

ترمه از جنس الیاف پشمی و ابریشمی بسیار لطیفی است که هم به صورت دستی و هم به صورت ماشینی ساخته می شود و البته نوع دست بافت آن بسیار گرانبها تر و و نفیس تر خواهد بود.

انواع نقش و نگار ترمه : 

 این کار نوعی از ترمه هایی است که در تکه ها و طرح های گوناگونی تولید می شود و در کنار زیبایی و جلوه ای ویژه ای که به دکوراسیون داخلی می بخشد، یادآور فرهنگ اصیل ایرانی است و توجه هر بیننده ای را به خود خیره می سازد.

ترمه انواع سوزنی، شال ترمه، بقچه ای و غیره را شامل می شود که معمولاً ترمه را با بته بقچه های حک شده بر آن می شناسند.

Termeabrishan02 - استفاده از ترمه در روح و روان چه تاثیری مثبتی دارد ؟

 

از پارچه ترمه چه چیزهایی درست می کنند ؟ 

از پارچه ترمه برای تولید انواع محصولات نظیر، رومیزی ترمه، ساک ترمه، جانماز ترمه، رو تختی ترمه، البسه ترمه، کراوات ترمه، تابلو ترمه، رانر ترمه، کوسن ترمه، سرمه دوزی ترمه و غیره استفاده می شود.

ترمه های اصفهان از جهت اصالت و قدمت و ترمه یزد از جهت زیبایی بسیار معروف می باشند به طوری که در بافت آنها از انواع الیاف های بلند ابریشمی و پشمی با رنگ های طبیعی استفاده می شود.

رومیزی ترمه نمونه ای از انواع محصولات تولید شده ترمه است که با توجه به کاربرد آن، بیشتر بر اساس طرح هایی مانند، شاخ گوزن، بته ای، بته بادامی، شاه عباسی، راه راه در نظر گرفته و بافت می شود.

ست های رومیزی به صورت رانر و چند تکه ای در اندازه و رنگ بندی های مختلف فیروزه ای ، زرشکی، آبی، یا قوتی ،سرمه ای  و غیره می باشد که زیبایی بی نظیر را به فضای مورد نظر می بخشد. انتخاب رنگ بندی ترمه و رومیزی ترمه نیز برگرفته از فرهنگ و اصالت ایرانی می باشد.

temeh 02 - استفاده از ترمه در روح و روان چه تاثیری مثبتی دارد ؟

 تأثیرات رومیزی ترمه بر روح و روان

این کالای اصیل را نمی‌تواند در لیست انواع رومیزی ها در نظر داشت زیرا این نوع رومیزی در کنار فرهنگ و قدمت ایرانی بودن جزو صنایع دستی و نساجی کشور است که به عنوان نماد یا برندی معرف ایرانی بودن و اصالت مدنی است.

انتخاب ترمه نه فقط به عنوان یک رومیزی بلکه در انواع محصولات آن علاوه بر طرحی سنتی ایرانی می تواند تأثیرات مهمی را بر روح و روان داشته باشد.

اصالت ترمه در انواع محصولات می تواند موجب حس اعتماد به نفس و اصالت را در انسان متجلی نموده و از طرفی نیز با طرح و نقش هایی منحصر به فرد انسان را به گذشته ای دور بکشاند و به فکر وا دارد.

نماد های ترمه : 

نماد اصلی که در انواع ترمه ها به کار رفته است ، مربوط به  سروی خمیده است که نمادی از فرهنگ ایرانی است و یادآور خضوع و فروتنی است و این طرح به تنهایی می تواند تأثیرات شگرفی را بر حالات روحی و روانی انسان بگذارد.

شاید به وفور در ارتباط با رنگ درمانی مطالبی شنیده باشید و این کاملاً صحت دارد ؛ زیرا رنگ ها می توانند به صورت مستقیم و غیر مستقیم احساسات و روان انسان را تحت تأثیر قرار دهند و برای درمان بسیاری از بیماری ها مؤثر واقع شوند.

به عنوان مثال، استفاده از رنگ سبز برای آرامش و تسکین اعصاب، رنگ آبی برای خنک کنند گی، رنگ قرمز انرژی زا، سرمه ای برای تعادل و غیره از نمونه هایی منتخب از زنگ بندیهای انواع رو میزهای ترمه هستند.

اگر این رنگ بندی های زیبا و درمانی بتواند بر محصولات اصیل نظیر انواع ترمه پیاده سازی گردد، مسلماً تأثیرات آن بسیار بیشتر و ماندگارتر خواهد بود.

terme 03 4 - استفاده از ترمه در روح و روان چه تاثیری مثبتی دارد ؟

 

نکته مهم : 

شایان ذکر است که الیاف طبیعی و گیاهی بکار رفته در انواع ترمه نیز می تواند از جهات درمانی دیگری نیز نقشی سازنده داشته باشند؛ بنابراین با انتخاب رومیزی ترمه نه تنها صاحب دکوراسیون زیبا می شوید می توانید طرحی سنتی ایرانی را داشته باشید و همچنین از اثرات ارزشمند این هنری ایرانی در شادابی و طراوت روح و روان خود نیز بهره مند شوید.

تولید ترمه چگونه است ؟ 

تولید ترمه دارای مراحلی متعدد با نکات ریز و مهمی است که با توجه به آن، می تواند محصولی اصیل تر را ایجاد و تولید نمود، البته ترمه دستی و قدیمی از نفیس ترین ترمه ها می باشند که به دلیل اصالت و دست باف بودن جزو محصولات عتیقه به شمار می آید و دارای قیمت بالایی خواهد بود.

در حال حاضر نقش کلیدی صنایع نساجی و بکارگیری دستگاه های مدرن و تمام اتوماتیک در بافت ترمه موجب شده است انواع ترمه در اشکال متنوع تری با رنگ بندی های گوناگون در کارگاه ترمه‌بافی یزد تولید گردد.

7.8/10
logooo - فوتر تمپلت جدید

دانلود اپلیکیشن های ترمه سرمه

تمامی حقوق برای ترمه سرمه محفوظ می باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.