Logo Term - دسته بندی

پیگیری سفارش

با شاه نشین شاهانه زندگی کن

پخش ویدیو

 

اتاق شاه نشین

اتاق شاه نشین یا تاج خانه مهم ترین و شاخص ترین قسمت کاخ شاهی و دربار است. این اتاق نشین ویژه سلطنت و نشستن شاه و درباریان بوده و معمولاً جایگاه مهم تشریفات سلطنتی و پذیرایی از مهمانان و سفرای مهم بوده است.

اتاق شاه نشین دارای معماری و تزئینات بسیار به نمایش گذاشته شده و شکوهمند است که نماد قدرت و جلال شاه و حکومت را القا می کند. دیوارهای این اتاق معمولاً به شیوه برجسته کاری، طلاکاری، نقاشی زیبا و نمادیک یا آینه کاری تزئین شده است. تاج خانه معمولاً دارای سقف اروپایی و نورگیرهای فراوان است که ارزش تزئینی و به نمایش گذاشتن و شکوه آن را افزایش می دهد.

اتاق شاه نشین غالباً در مرکز و محور اصلی کاخ جای گرفته و معمولاً در محل اصلی ورودی سلطنتی شاه و مهمانان ایجاد می شده است. اهمیت و کلیت اتاق شاه نشین در کاخ باعث می شد که معمولاً دیگر اتاق های کاخ و سایر بخش های آن کاملاً متأثر از آن و به شیوه و سیاق تزئینی آن پرداخته شوند.

خواص درمانی اتاق شاه نشین عبارتند از:

•تهویه مطلوب و سالم اتاق ها که موجب سلامت تنفس و ریه می شود. اتاق شاه نشین دارای پنجره های زیادی است که منجر به تهویه مناسب می شود.

•نور زیاد موجود در این اتاق ها که ویتامین D و E را فراهم می کند که ضروری برای بدن است.

•اثر مثبت بر سلامت پوست و روشن نگهداشتن آن. زوایای مختلف نور آفتاب باعث می شود که پوست سالم باشد.

•استحکام بخشیدن به روابط خانوادگی و اجتماعی. امکان گذراندن وقت با یکدیگر و لذت بردن از حضور هم.

•امکان خواب مطلوب و آرام برای استراحت مناسب. داشتن چشم اندازهای زیبا مثل آینه کاری و نقاشی کمک می کند.

•مناسب بودن برای تمرین روحی و معنوی. امکان انجام مراقبه و تأمل.

استفاده از لاحاف و ترمه و تزئینات سنتی در اتاق شاه نشین موجب بهتر شدن خواص درمانی آن می شود. این مکان مناسب برای آرامش ، استراحت و شادی است.

 

خواص درمانی شاه‌نشین 

اتاق شاه نشین در حقیقت به مکانی اطلاق می شود که در معماری ایرانی سنتی  هم جزو طرح های مدرن امروزی و هم طرح های سنتی قدیمی است. این طرح بیشتر شامل اتاق نورخور و شمالی ترین فضای داخلی خانه است که به پنج دری نیز شهرت دارد.

قابل ذکر است که خواندن این صفحات را پیشنهاد میکنیم : خرید ترمه ، رومیزی ترمه ، کوسن سنتی ، کوسن ترمه و پشتی سنتی در فروشگاه ترمه

شاه نشین نام قله ای در توچال می باشد که شکلی گنبدی با ارتفاع زیاد دارد.در این مطلب سعی داریم با توجه به عنوان ، آشنایی با خواص درمانی اتاق شاه نشین، در ادامه به تشریح مباحث مرتبط با اتاق شاه نشین بپردازیم.

 

 

 

new post13 819x1024 - آشنایی با خواص درمانی اتاق شاه نشین

 

اتاق شاه نشین و ویژگی های آن

اتاق شاه نشین در حقیقت به مکانی اطلاق می شود که در معماری ایرانی سنتی  هم جزو طرح های مدرن امروزی و هم طرح های سنتی قدیمی است.این طرح بیشتر شامل اتاق نورخور و شمالی ترین فضای داخلی خانه است که به پنج دری نیز شهرت دارد.شاه نشین نام قله ای در توچال می باشد که شکلی گنبدی با ارتفاع زیاد دارد و نام این نوع اتاق برگرفته از این قله است.

تفاوت اتاق شاه نشین به سایر اتاق ها : 

این نوع اتاق ها علاوه بر نور دارای ارتفاع بسیار بیشتری نسبت به سایر اتاق ها بوده و گاهاً دارای سقف های گنبدی برای خنک کنندگی است و از طرفی در دیزاین این نوع اتاق ها نیز از وسایل سنتی و پنجره های شاه نشین استفاده می شود.استفاده از این نوع اتاق ها هم برای تابستان  و هم برای زمستان مناسب است، زیرا در تابستان با شکل گنبدی موجب تهویه طبیعی هوا و خنک کنندگی فضا می شود و در زمستان نیز با داشتن کرسی سنتی می تواند گرمایی طبیعی و لذت بخش را به منزل شما ببخشد.

new post12  819x1024 - آشنایی با خواص درمانی اتاق شاه نشین

طراحی اتاق شاه نشین چگونه است ؟ 

طراحی اتاق های سنتی  قدیمی بر اساس مشخصاتی نظیر، پنجره هایی با شیشه های رنگی، اثاث سنتی، پنجره های پنج دری و شاه نشین،تزئینات سنتی، درهای بلند گنبدی و چوبی متعدد، بکارگیری انواع تند بری ها، گچبری ها در فضای مورد نظر، طاق های گنبدی همراه با آینه کاری های متنوع و غیره طراحی می شوند. این در حالی که در طراحی امروزی اتاق های شاه نشین فقط به صورت موردی از مشخصات مذکور استفاده می شود.

در طراحی یک اتاق سنتی علاوه بر داشتن حداقل امکانات پذیرایی می بایست انعکاس نور و زاویه تابش آن بر پنجره های مشبک رنگی کاملاً مشخص شده و در طراحی آن  لحاظ گردد، تا عنوان شاه نشینی به آن اتاق اطلاق گردد. طراحی منحصر به فرد و استفاده از ملزومات و اثاثیه سنتی و دستی نیز می تواند بر جلوه و زیبایی بیشتر این نوع از اتاق ها مؤثر باشد.

موارد استفاده اتاق سنتی : 

اتاق سنتی جزو اتاق هایی ویژه برای پذیرایی ،آرامش و استراحت می باشد و ببر اساس هر هدف که طراحی گردد، دارای شرایط خاص و منحصر به فرد خود می باشد. این نوع اتاق ها در کنار جلوه بخشی به چیدمان خانه و ایجاد دکوراسیونی زیبا می تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای درمان بیماریهای مختلف مؤثر واقع شود.

new post1  819x1024 - آشنایی با خواص درمانی اتاق شاه نشین

خواص درمانی اتاق شاه نشین

از خواص درمانی اتاق های سنتی  می توان به موارد زیر اشاره نمود، که عبارتند از:تهویه مطلوب اتاق ها که می تواند موجب سلامت تنفس و ریه  شود. به دلیل پنجره ها زیاد می تواند باعث تهویه مطلوب هوای خانه شد.وجود شیشه های رنگی می تواند بر تمرکز حواس اثری مثبت داشته باشد.بهترین مکان هم برای پذیرایی و هم برای استراحت است، بنابراین برای تمدد اعصاب بهترین مکان برای شما انتخاب اتاق شاه نشین خواهد بود.

 

نور فراوان موجود در فضای این  اتاق های زیبا از دیگر خواص درمانی این نوع از اتاق ها محسوب می شود که منجر می گردد ویتامین d و e که نیاز اساسی بدن است از این طریق جذب بدن شود.

اثر مستقیم بر سلامت پوست از دیگر خواص این نوع اتاق است،زوایای تابشی مختلف نور آفتاب باعث می شود که بدن در معرض نور قرار گرفته و ضمن داشتن آرامش کامل به صورت کافی و مطلوبی از نور به بهترین شکل ممکن استفاده کند.

خواص روحی اتاق شاه نشین :

خواب مناسب نیز از دیگر خواص این اتاق است که فرد می تواند برای داشتن خوابی دلچسب و آرام این مکان را برای خود در نظر بگیرد.داشتن چشم اندازهای زیبا نظیر،گچبری ،آینه کاری،حوض و غیره می تواند برای سلامت اعصاب و روان بسیار ایده آل و مطلوب باشد.

new post11  819x1024 - آشنایی با خواص درمانی اتاق شاه نشین

خواص روابط :

از دیگر خواص درمانی اتاق شاه  می توان به استحکام روابط خانوادگی آن اشاره نمود، زیرا در این مکان می توان از در کنار هم بودن و لذت از چنین فضایی به بهترین شکل ممکن استفاده نمود.وجود حوض آب در اتاق های شاه نشین موجب جریان هوای مطلوب در فضای اتاق دارد که باعث می شود تنفس راحت شود. 

توضیحات تکمیلی : 

استفاده از لاحاف کرسی در اتاق شاه می تواند خواص درمانی بیشمار آن را به همراه داشته باشد، به طوری که در کنار زیباتر شدن دیزاین خانه موجب سلامت بدن نیز گردد.برای ایجاد رابطه ای عاشقانه و تداوم دوستی می توان بهترین مکان خانه یعنی اتاق های شاه نشین را انتخاب نمود و از آن لذت برد. لاحاف کرسی یکی از سنت های دیرینه ایرانیان است که متا سفانه به اسم ژاپنی ها ثبت شده و در دنیا به فروش می رسد .

پیشنهاد می کنم مقاله : قیمت انواع پشتی شاه نشین را مطالعه بفرمایید.

چرا باید از اتاق شاه نشین استفاده کنیم ؟

moshtari 1 300x225 - آشنایی با خواص درمانی اتاق شاه نشین
سرویس شاه نشین ترمه دور مخمل

 

اتاق سنتی یادآور اصالت و فرهنگ ایرانی است که می تواند هویت ملی هر فردی باشد.استفاده از اتاق سنتی در دکوراسیون خانه با چیدمان سنتی می تواند بهترین و زیباترین دیزاین یک خانه محسوب شود که شادابی و نشاط را برای افراد ایجاد نماید . بر مدرن شدن و کلاسیک شدن توامان طراحی خانه نیز کمک کند.استفاده از شاه نشین و ترمه در اتاق های سنتی ایران موجب آرامش ، شادی ، و لذت بالایی می شود و حس و حال همه را عالی می کنید.

 

2 3 1024x768 - آشنایی با خواص درمانی اتاق شاه نشین

پشتی شاه نشین برای اتاق شاه نشین

پشتی شاه نشین شامل هفت تکه می باشد که می‌توانید از آن برای بهبود فضای دکوراسیون سنتی منزل استفاده کنید.

 

logooo - فوتر تمپلت جدید

دانلود اپلیکیشن های ترمه سرمه

تمامی حقوق برای ترمه سرمه محفوظ می باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.