Logo Term - دسته بندی

پیگیری سفارش

   پشتی سنتی ایران

پشتی سنتی ایران از قدیم الایام زینت دهنده ی خانه های ایرانیان بوده است. با ورود مبلمان به دکوراسیون منزل و تغییر در چیدمان خانه، باز هم پشتی سنتی ایرانی در کنار مبلمان جایگاه خود را حفظ نموده است. قابل ذکر است که خواندن این صفحات را پیشنهاد میکنیم : خرید ترمه ، رومیزی ترمه ، کوسن سنتی ، کوسن ترمه  در فروشگاه ترمه پشتی سنتی به صورت تک به عنوان تکیه گاه و یا به صورت جفت یکی در زیر و یکی در پشت استفاده می شوند . ابعاد پشتی سنتی نیم متر در یک متر مربع می باشد که در طرح آن از اشکال پرندگان و حیوانات و همچنین نقوش مینیاتوری استفاده می شود. داخل پشتی سنتی با ابر مخصوص پر می شود و با یک زیپ قابل بیرون آوردن جهت شستشو می باشد. پشتی ترمه سنتی نیز جزء یکی از با کیفیت ترین پشتی های سنتی ایرانی می باشد که در ابعاد استاندارد ۱۰۰ در ۵۰ سانتی متر مربع درست می شود.

IMG 2370 1024x682 - آشنایی با پشتی ترمه

پشتی سنتی جدید

پشتی سنتی جدید یا مبلمان راحتی، زینت دهنده خانه هر ایرانی دوست دار فرهنگ و هنر اصیل می باشد. ابعاد پشتی های سنتی جدید در قالب استاندارد ۱۰۰ در ۵۰ سانتی متر می باشد. پشتی های قدیم به علت استفاده از پشم و یا پنبه درون آن نسبت به پشتی های سنتی جدید سنگین تر بوده و جابه جایی آن سخت تر بوده است. اما امروزه درون مدل پشتی سنتی جدید با یونولیت فشرده که بسیار سبک می باشد و یا فوم های قالبی تزریقی در پشتی سنتی جدید پُر می شود که هم قابلیت جابه جایی آسانی دارد و هم از شستشوی راحت تری برخوردار می باشد.

IMG 2391 1024x682 - آشنایی با پشتی ترمه

پشتی ترمه سنتی

پشتی های ترمه سنتی یکی از با کیفیت ترین پشتی های سنتی ایرانی می باشد از آنجا که زادگاه ترمه شهر یزد می باشد پشتی های سنتی ترمه بعضاً به پشتی سنتی یزدی هم معروف می باشند. پشتی ترمه سنتی یا پشتی سنتی یزد به صورت قاب مانند می باشد که به پشتی ترمه سنتی شاه نشین هم معروف می باشد. پشتی ترمه سنتی شاه نشین از پارچه ترمه درست شده که ترکیبی از چند تشک و پشتی سنتی ترمه می باشد که در قالب ست ۵،۷،۹ نمایی بسیار زیبا به دکوراسیون منزل می بخشد. شامل زیرانداز، پشتی مربع، پشتی گرد و زیر دستی مثلثی شکل می باشد.   در پشتی های سنتی یزد، پارچه ترمه مواد اصلی پشتی ترمه سنتی را تشکیل می دهد. قیمت پشتی سنتی ترمه با توجه به نوع کیفیت پارچه ترمه و با توجه به ابعاد سِت آن متفاوت می باشد. مثلا ً قیمت پشتی سنتی یزد، طرح قاب مانند حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان می باشد و قیمت پشتی ترمه سنتی شاه نشین به توجه به تعدادی که در ست آن به کار می رود متفاوت است.   سِت شاه نشین ۷ تکه مبلغی ما بین ۹۰۰ الی ۱٫۲۰۰ هزار تومان دارد. پشتی سنتی گرد یا به صورت ست همراه با پشتی سنتی شاه نشین است و یا به صورت جدا تهیه می شود. اما قیمت پشتی سنتی گرد با توجه با کیفیت پارچه ترمه و الیاف به کا ررفته در آن متغیر می باشد. پشتی سنتی ترمه دوزی شده به واسطه حجمی که دارند، جابه جایی آن بسیار سخت می باشد . از این رو خرید پشتی سنتی ترمه و یا خرید پشتی سنتی یزد به جهت حمل و نقل به صورت اینترنتی آسان و مقرون به صرفه می باشد.

 

دوخت پشتی سنتی ترمه

ابتدا جهت دوخت پشتی سنتی ترمه، پارچه ترمه مناسبی را تهیه می شود. سپس پارچه ترمه را قاب بندی نموده و چند تکه پارچه به پشت آن دوخته می شود. سپس درون پشتی با الیاف مناسب پر می شود . مرحله بعد دکمه زنی پشتی می باشد . دکمه ها با روکش پارچه ترمه تزئین شده و روی پشتی دوخت می گردد. تولیدی پشتی سنتی به صورت عمده و در تعداد بالا غالباً در شهر هایی انجام می گیرد که پارچه ترمه در همان شهر تولید می شود تا به لحاظ حمل و نقل پارچه مقرون به صرفه باشد.   poshti01 - آشنایی با پشتی ترمه

پشتی سنتی ترکمن

پشتی سنتی ترکمن، یکی از زیباترین پشتی های سنتی می باشد که در رنگ و نقش بسیار زیبا تولید می شود. ابعاد پشتی سنتی ترکمن در ۶۰-۷۰ سانتی متر در ۱ الی ۲۰/۱ سانتی متر مربع می باشد. در پشتی سنتی ترکمن غالباً از رنگ لاکی و روناسی با طرح های گل استفاده می شود. قیمت پشتی سنتی ترکمن که از جنس پشم طبیعی باشد، نسبت به پشتی ترمه سنتی گرانتر می باشد و با توجه به نوسانات بازار از قیمت سه میلیون تومان تا نزدیک به چهار میلیون تومان متغیر می باشد.

  poshti03 - آشنایی با پشتی ترمه جهت خرید و فروش پشتی های سنتی ، بازار های خرید و فروش ترمه مناسب ترین مکان برای تهیه آنها می باشد . مثلاً برای خرید و فروش پشتی ترمه در تهران و یا خرید و فروش پشتی سنتی در تهران نیاز نیست که به شهر های دیگر برویم. بلکه بازارهایی چون ۱۵ خرداد که مکان اصلی برای تهیه پارچه ترمه هستند در زمینه پشتی هم خدمات رسانی می کنند.
logooo - فوتر تمپلت جدید

دانلود اپلیکیشن های ترمه سرمه

تمامی حقوق برای ترمه سرمه محفوظ می باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.