Logo Term - دسته بندی

پیگیری سفارش

ویدئوی بسیار زیبا از ترمه های یزد

ترمه یزد

ترمه، پارچه ای ظریف و لطیف می باشد که از گذشته زینت دهنده ی خانه هر ایرانی دوست دار هنر بوده است. ترمه، هنر اصیل ایرانی می باشد که در اکثر نقاط ایران بافته می شود اما مرکز آن شهر یزد می باشد. در حقیقت ترمه دوزی یزد جزء با کیفیت ترین و مرغوب ترین ترمه ها می باشد. ترمه یزد، طرح ها و انواع متنوع بسیاری دارد از جمله کوسن ترمه  که هریک در نوع خود بی نظیر می باشد.

 

قابل ذکر است که خواندن این صفحات را پیشنهاد میکنیم : خرید ترمه ، رومیزی ترمه ، کوسن سنتی و  در فروشگاه ترمه

انواع ترمه یزد مانند رو تختی، کوسن، پشتی سنتی،کیف و کفش و هدایای نفیسی چون جعبه جواهرات، صندوقچه تزئینی، کراوات موجود می باشد.

 

pic buy terme35 576x1024 - ترمه یزد - آشنایی با ترمه یزد

ترمه رومیزی یزد

رومیزی ترمه یزدی در اشکال و طرح های مختلف و بسته به نوع سایز آن تولید و عرضه می شود. ترمه رومیزی در گذشته با نام ” بقچه” شناخته می شد و امروزه ترمه رومیزی یزد به صورت گرد ، مربع و یا رانر برای روی میز عسلی، زیر قاب عکس، میز پذیرایی، میز ناهارخوری، پیشخوان آشپزخانه و میز کنفرانس استفاده می شود.خرید رومیزی ترمه یزد یا به صورت تک و یا به صورت سِت در ابعاد سه تکه، چهار تکه و پنج تکه به فروش می رسد. قیمت سِت رومیزی ترمه یزد با توجه به طرح و بافت پارچه متفاوت می باشد. اما با توجه به آنچه که در بازار موجود می باشد دو، سِت رومیزی که هر دو با یک نخ و یک مدل پارچه ی ترمه بافته شده باشند، نوع طرح به کار رفته در پارچه، تعیین کننده میزان قیمت رومیزی خواهد بود.
جهت خرید و فروش ترمه یزد و دریافت اطلاعات از کیفیت و قیمت ترمه می توانیم به فروشگاه های معتبر عرضه کننده ترمه سری بزنیم .

pic cashmere tablecloths12 1024x576 - ترمه یزد - آشنایی با ترمه یزد

مثلاً قیمت رومیزی ترمه رضایی یزد که از یک عدد رانر بزرگ به طول یک متر برای میز پذیرایی و دو رانر به طول نیم متر، برای میز عسلی تهیه شده است که برحسب نوع طرح به کار رفته در آن متفاوت می باشد . قیمت ترمه رضایی یزد، حدود دویست تا ششصد هزار تومان می باشد.

در حالیکه برای خرید ترمه حسینی یزد با توجه به طرح رومیزی، از حدود دویست تا چهارصد هزارتومان متغیر می باشد. همچنین رومیزی ترمه هاشمی یزد که یکی از معتبرترین فروشگاه های تولید ترمه در طرح ها و اشکال متنوع می باشد. سِت پذیرایی ۱۲ رنگ آن به مبلغ پانصد هزار تومان و ۱۶ رنگ به مبلغ حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومان به فروش می رسد.

pic buy terme34 - ترمه یزد - آشنایی با ترمه یزد

بهترین ترمه یزد

برای آنکه بگوییم بهترین ترمه یزد کدام است باید فاکتور هایی را مد نظر بگیریم . بهترین ترمه یزد ، ترمه ای می باشد که از الیاف ظریف ابریشم تهیه و بافته شده باشد. در نتیجه ترمه از ظرافت و درخشندگی بیشتری( نخ ابریشم نور را ساطع می کند) بر خوردار می باشد .

هرچه تراکم پارچه بیشتر ، ظاهری آن مطلوب تر خواهد بود. از آنجا که شهر یزد دارای بیشترین و بهترین تولید کنندگان ترمه در سراسر ایران می باشد، بنابراین مشکل است که بیان کنیم بهترین ترمه یزد کدام است. اما با توجه به قدمت و استفاده از نیروهای زبده و ورزیده میتوان گفت که ترمه رضایی، ترمه حسینی و ترمه هاشمی یزد از مهمترین و قدیمی ترین تولیدکنندگان ترمه یزد در ایران می باشند که علاوه بر زنده نگه داشتن این هنر دیرینه در معرفی آن به سایر کشورها هم بسیار فعال بوده اند.

بازار ترمه یزد

یزد یکی از قدیمی ترین شهر های ایران با بنا های تاریخی و سنتی می باشد . بازار های این شهر هنوز هم محلی برای گردشگران داخلی و خارجی می باشد. ترمه که یکی از اصیل ترین پارچه های سنتی این شهر است دارای بازار های مخصوص به خود می باشد. از جمله بازارهای خرید و فروش پارچه ترمه “بازار خان” و بازار “شازده فاضل” می باشد که با سبک و سیاق قدیمی به خرید و فروش ترمه مشغول می باشند.
جهت خرید رومیزی ترمه سنتی یزد می توان یه یکی از این دو بازار ترمه یزد مراجعه نمود . البته فروشگاه های ترمه حسینی، ترمه رضایی و ترمه هاشمی یزد که از مهمترین برندهای ترمه یزد می باشند، در این بازار حضور فعالی دارند. همچنین جهت خرید آنلاین ترمه یزد می توانیم از ویترین فروشگاه های معتبر عرضه کننده ترمه یزد که علاوه بر خرید حضوری دارای سایت های اینترنتی جهت خدمات رسانی به مشتریان می باشند، دیدن نمود.

خرید اینترنتی ترمه یزد این امکان را به مشتری می دهد تا پارچه ی ترمه دو یا چند بِرند را از لحاظ قیمت و کیفیت، بدون صرف هزینه و وقت، مقایسه کرده و کالای مورد نظر خود را تهیه نماید.

IMG 2382 - ترمه یزد - آشنایی با ترمه یزد

پشتی ترمه سنتی یزد

پشتی به دلیل راحتی و تکیه گاه مناسب داشتن از دیرباز در خانه هر ایرانی بوده است. امروزه پشتی ها بر خلاف گذشته، دارای تنوع در طرح و بافت می باشند. پشتی سنتی یزد و پشتی ترمه سنتی یزد، یکی از متنوع ترین آنها می باشد. جهت خرید پشتی سنتی یزد با کیفیت باید به عواملی چون طرح و الیاف به کار رفته در پارچه ، کیفیت پارچه ترمه و کیفیت مواد به کار رفته در درون پشتی، توجه نمود.

خرید ترمه یزد در تهران

محل اصلی خرید ترمه یزد در تهران، بازارچه تجریش و بازار بزرگ تهران واقع در خیابان ۱۵ خرداد می باشد. فروشگاه های معتبر خرید ترمه یزد، جهت راحتی خریداران خود در اقصی نقاط ایران نمایندگی معتبر دایر نموده اند. فروشگاه ترمه یزد در تهران ، کالاهایی با کیفیت و اصیل به مشتریان خود ارائه می دهد .

logooo - فوتر تمپلت جدید

دانلود اپلیکیشن های ترمه سرمه

تمامی حقوق برای ترمه سرمه محفوظ می باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.