Logo Term - دسته بندی

پیگیری سفارش

۱۰ اشتباه در مورد ترمه

استفاده از ظرف ها و مجسمه هیا جدید مانع از این نمیشود که شما یک هفت سین سنتی و اصیل داشته باشید ، مثلا با این که به جای ظروف سفالی و سنتی از ظرف های جدید و مجسمه ای شکل برای چیدن هفت سین استفاده شده است اما با وجود ترمه در فروشگاه ترمه به عنوان سفره و خود وسایل هفت سین مثل سیب و سبزه و سنجد و … او بافت با انگشت را که سوای تولید اندک، خستگی بیش از اندازه ای را برای بافنده همراه داشت منسوخ کرد و بافت ترمه را با ماکو عملی گردانید و از ابزار و وسایل بیشتری چون: ماکو، دفتین، و نقشه که توسط دو نفر، یکی استادکار و دیگری گوشواره کش انجام می گرفت استفاده نمود. سعی کنید رنگ ست رومیزی ترمه انتخابی شما با سایر وسایل منزلتان در یک طیف رنگی باشد تا زیبایی دکوراسیون خانهی شما چند برابر شود. یک راه بسیار ساده دیگر استفاده از ظروف سنتی است ، ظروف سنتی یعنی ظرف های قدیمی و نوستالژیکی که در گذشته بیشتر از حالا مورد استفاده بوده است ، مس ، برنج ، سفال ، سرامیک ،چینی های گل قرمزی و بلور های رنگی مثل ظروف بلوری آبی و سبز از جمله این ظرف ها هستند ، اما سفال های آبی گزینه های بهتری هستند ، هم چون تنوع بسیار بالایی دارند ، ارزان تر هستند و به وفور در بازار پیدا میشوند به علاوه به خاطر رنگ بندی زیبایی که دارند در کنار یک ترمه آبی سنتی زیبایی مضاعفی به سفره هفت سین خواهند داد.

 

pic2 030 - ۱۰ اشتباه در مورد ترمه

 

همه سین ها در واقع سنتی هستند چون برآمده از یک رسم کهن و اصیل ایرانی هستند اما اینجا ما با هم چند مدل هفت سین سنتی را با ترمه و سفال و آینه شمعدان های قدیمی خواهیم دید و در مورد چینش سنتی ۷سین با هم بیشتر صحبت خواهیم کرد. حالا که خیلی صحبت از ترمه شد ، بیایید بیشتر در مورد این پارچه اصیل و زیبای ایرانی بدانیم . وقتی در مورد هفت سین سنتی صحبت میکنمی منظورمان تغییرات اساسی در اجزا و اصول هفت سین نیست ، بلکه منظورمان این است که از المان های ایرانی و اصیل و نوستالژیک در چیدن سفره هفت سین استفاده کنیم . از طرح های اصیل و با کیفیت ترمه است. اگر در خانه ترمه ندارید مجبور نیستید برای چیدن سنتی ۷سین خودتان را در خرج بندازید کافی است در خانه به دنبال پارچه هایی با رنگ بندی یا نفش و نگار سنتی باشدی ، پارچه هایی با طرح بته چقه و یا طرح های اسلیمی یا پارچه های طرح گلیم و حتی مخمل سرخ که در خیلی از خانه ها پیدا میشود از جمه این پارچه هاست که رنگ بویی کاملا سنتی و زیبا دارد . مینیاتور با ریشهٔ لاتین ، به تصویری از تاریخ باستان یا دستنویس آراستهای قرون وسطی گفته میشود؛ نمونهای ساده که برای تزئین کتابها در آن دوران با کمک رنگدانههای گرم تهیه میشد.

 

در نتیجه، تنوع محصولات به شما در انتخاب محصول مورد نظر کمک میکند. از آن جا که معمولاً ترمه با آستری و یراق همراه میشود، شستن ترمه با آب به محصول آسیب میرساند و از طرفی دمای بالای آب و مواد شیمیایی موجود در مواد شوینده نیز میتواند آسیب زا باشد؛ بنابراین تنها راهی که برای شستشوی ترمه پیشنهاد شده خشکشویی است. علاوه بر این به نکات مهمی درباره اشتباهات رایج انتخاب و استفاده از انواع رومیزی ترمه اشاره کردیم که ممکن است در مورد شما نیز صدق کند .البته که انتخاب ترمه بیش از هر چیز سلیقه ای است. از دیگر پارچههای گرانقیمت ایران، میتوان به ترمههای یزد و اصفهان اشاره کرد. از ترمههای معروف یزد میتوان به ترمه خجسته، ترمه هاشمی و ترمه حسینی اشاره کرد. یکی دیگر از پارچههای گرانقیمت ایران ترمههای یزد و اصفهان است. از دیگر پارچههای گرانقیمت ایرانی میتوان پارچههایی که برای لباسهای محلی دوخته میشوند، نام برد و به آنها لقب لباسهای محلی گرانقیمت داد. احتمالاً اطلاق نام شال به ترمههای ایرانی و کشمیری به سبب باریکی این بافتهها بوده است نه صرفاً به علت استفاده از آنها به عنوان شال.

 

اصل و باکیفیت هستید باید بهای آن را نیز بپردازید.

ترمههای یزد تا چند سال پیش فقط بهعنوان جانماز و سجاده و یا رومیزی کاربرد داشتند اما این روزها با توجه به جنس و نوع ترمه آن را برای استفاده در لباس به کار میبرند که نمونه آن را در سایت shpock ببینید. ترمه هم از آن دسته پارچه های قدیمی است که نمی توان قدمت مشخصی را برای آن در نظر گرفت. با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید ست رومیزی ترمه مورد نظر خود را خریداری نمایید. در نظر داشته باشید که اگر به دنبال خرید یک ترمه اصل و باکیفیت هستید باید بهای آن را نیز بپردازید. نقاشی یا نگارگری ایرانی که به اشتباه مینیاتور نیز خوانده میشود شامل آثاری از دورههای مختلف تاریخ اسلامی ایران است که بیشتر به صورت مصورسازی کتب ادبی (ورقه و گلشاه، کلیله و دمنه، سمک عیار، و…)، علمی و فنی (التریاق، الادویه المفرده، الاغانی، و…)، تاریخی (جامع التواریخ، و…)، و همچنین، برخی کتب مذهبی، همچون، خاوران نامه میباشد. باید توجه داشت که تار در ترمه بهصورت یکرنگ میباشد و نخهای پود بهکاررفته در ترمه، دارای رنگهای متفاوت است که جلا و زیبایی را به آن میبخشد. هم چنین بید یکی از دشمنان ترمه است و به همان گونه که پارچههای پشمی در برابر بیدزدگی محافظت میشود، میبایست در نگهداشت ترمه اقدام شود، که متداولترین آنها استفاده از نفتالین میباشد

 

logooo - فوتر تمپلت جدید

دانلود اپلیکیشن های ترمه سرمه

تمامی حقوق برای ترمه سرمه محفوظ می باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.