Logo Term - دسته بندی

پیگیری سفارش

آشنایی با ترمه حسینی یزدی

ترمه حسینی

ترمه حسینی یزد

رونق و شکوفایی صنعت نساجی ایران به دوره صفویه و به زمان شاه عباس اول باز می گردد. رونق تجارت، امنیت جاده ها و در نتیجه شکوفایی بازرگانی در این دوره به اوج خود رسید. شهر یزد هم با پرورش هنرمندان بی نظیر در عرصه نساجی به یکی از قطب های مهم در این صنعت بدل گشت.

قابل ذکر است که خواندن این صفحات را پیشنهاد میکنیم : خرید ترمه ، رومیزی ترمه ، کوسن سنتی ، کوسن ترمه و پشتی سنتی در فروشگاه ترمه

یزد از دیر باز در تولید انواع منسوجات مثل زری بافی، ترمه بافی و … شهره عام و خاص بوده است.

ترمه بافی یکی از کهن ترین هنرهای سنتی ایران است که در گذشته به مانند فرش، توسط دستان هنرمند بافته می شد، که ارزشی چند برابر داشت. اما امروزه به دلیل استقبال از این پارچه نفیس،کارگاه های سنتی به کارگاه های نیمه صنعتی برای بافتن این هنر اصیل ایرانی تبدیل شده اند.

pic cashmere tablecloths2 1024x853 - آشنایی با ترمه حسینی یزدی

یزد که یکی از استان های مهم در تولید پارچه ترمه می باشد از مراکز بسیار مهمی در این زمینه برخوردار می باشد. یکی از مهمترین تولید کننده های پارچه ترمه، ترمه حسینی یزد می باشد که یکی از قدیمی ترین و مهمترین مراکز تولید پارچه نفیس ترمه در شهر یزد می باشد.

 

ترمه حسینی با استفاده از بروز ترین تجهیزات صنعتی و بکار گیری طرح های نوین با ترکیبی از رنگ های بسیار زیبا، توانسته ترمه هایی از الیاف ابریشم، با کیفیت مرغوب به بازار سرمایه ارائه دهد و رضایت اکثریت خریداران این سنت دیرینه ایرانی را به خود جلب نماید.
از محصولات مهم ترمه حسینی یزد در طرح و ابعاد مختلف: پارچه ترمه و انواع ترمه در طرح هایی چون رومیزی مربع و گرد و رانر، سرویس رو تختی، سجاده و جانماز، کوسن و کیف و کفش و همچنین پشتی سنتی شاه نشین می باشد.

hosseini terme002 - آشنایی با ترمه حسینی یزدی

ترمه رومیزی بافت حسینی یزد

ترمه رومیزی مربع مانند در گذشته با نام ” بقچه” شناخته می شد . از ترمه رومیزی چه به صورت گرد و یا مربع برای روی میز عسلی، زیر قاب عکس و یا روی پیشخوان آشپزخانه استفاده می شود.

 

رومیزی سِری پذیرایی

رومیزی ناهار خوری و سری پذیرایی به صورت سه تکه ، چهار تکه و یا پنج تکه در قالب رانر، استفاده می شود. در سری چهار تکه از یک رانر برای میز ناهارخوری ۶ الی ۱۲ نفره ، یک رانر هم برای میز پذیرایی و دو رانر هم برای میزهای عسلی استفاده می شود.

hosseini terme003 - آشنایی با ترمه حسینی یزدی

رو تختی ترمه حسینی یزد

یکی از طرح های مهم پارچه ترمه، استفاده به عنوان روتختی می باشد. ترمه حسینی یزد، روتختی بسیار زیبایی با طرح امپراتور به بازار ارائه داده است. طرح امپراتور ترمه حسینی ، نمونه ای از طراحی مدرن می باشد که اشاره به وجود تنوع فرهنگی و سلایق در امپراتوری ایران باستان دارد.

 

در حقیقت این معنا را می رساند که “در یک مجموعه واحد، همه فرهنگ ها و عقاید را به رسمیت شناختن” می باشد. این طرح از ترکیب با نقوش سنتی، تلفیقی از تضاد و زیبایی خلق نموده است. طرح امپراتور الهام گرفته از فرش های خشتی قدیم که مشابهت بسیاری با نظام هندسی و ساختار معماری ایرانی دارد، می باشد.

hosseini terme004 - آشنایی با ترمه حسینی یزدی

کیف و کفش

ترمه حسینی سعی نموده است که این هنر اصیل ایرانی را به نسل جدید پیوند دهد. بنابراین به دوخت کیف و کفش با طرح ترمه به خلق زیبایی هرچه بیشتر این هنر ارزنده پرداخته است.

 

 

روش تهیه آسان خرید ترمه حسینی یزد

امروزه با پیشرفت علم و فناوری، خرید و فروش هم آسان گردیده است. کافی است با جستجو و رفتن به یکی از پایگاه های خرید ترمه، در کمترین ساعت و بدون صرف انرژی، خرید خود را تکمیل کرده تا در اسرع وقت محصول مورد نظر به شرط ضمانت کیفیت و اصیل بودن به دست شما برسد.
خرید ترمه حسینی یا به صورت حضوری و یا اینترنتی صورت می گیرد. جهت خرید اینترنتی می توان به فروشگاه آنلاین ترمه سرمه که محصولات ترمه حسینی یزد را با کیفیت به فروش می رساند، مراجعه نمود.

 

logooo - فوتر تمپلت جدید

دانلود اپلیکیشن های ترمه سرمه

تمامی حقوق برای ترمه سرمه محفوظ می باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.