Logo Term - دسته بندی

پیگیری سفارش

نکاتی درباره رومیزی ترمه

بعدها بافت ترمه را یاد گرفت و به عنوان سوغات به کشمیر برد. ترمه اصل فروشگاه ترمه از ابریشم اعلا و پشم بافته شده است که ابریشم اصل نسبت به ابریشم مصنوعی از ارزش و قیمت بالاتری برخوردار است. امروزه از ترمه های ماشین بافت در طراحی لباس استفاده می شود، اما از نمونه های اصل که قیمت بالایی هم دارند، هم چنان به عنوان وسایل تزئینی مانند رومیزی و جانماز استفاده می شوند. نوع دیگری از بافت نیز وجود دارد که در آن پودهای نقشه یا پودهای رنگی قسمت اصلی پارچه را تشکیل نمی دهند. با ذوق و علاقه ابزار کار ترمهبافی از قدیم تاکنون را یکییکی نشانمان میدهد و برای هر کدام از آنها توضیحات تخصصی دارد که البته چندان از آن سر در نمیآورم اما او چنان با لهجه شیرین یزدی از نحوه ترمهبافی در قدیم حرف میزند که معلوم است دلش برای گذشتهها تنگ شده. این ترتیب معمولا در همه نقشه ها حفظ می گردد، مگر در جاهایی که نقشه متفاوت بوده و حکم می کند که پود از روی تعداد کمتر یا بیشتری رد شود. همان طور که گفته شد معمولا از رنگ های طبیعی برای ساخت ترمه استفاده می شود. این پارچه ی زیبا با طرح ها و رنگ های مختلف و با شکوه، دارای نمادهای بسیاری از ایرانِ باستان می باشد.
این رنگ ها را می توان از ریشه، تنه، برگ ها، گل، میوه و یا پوست گیاهان بدست آورد. از رایج ترین دندانه های مورد استفاده برای این کار می توان به زاج سفید، قلع، کلر، روی، سرب و سولفات های دیگر اشاره کرد. ما همواره سعی میکنیم تا در کمترین زمان ممکن با کمترین ضریب خطا و با استفاده از شیوه های نوین ثبت سفارش، ارسال و بسته بندی، محصولات خریداری شده را بدست مشتریان عزیز رسانده و روز به روز با نوآوری در این راه قدم برداریم. مواد اولیه مصرفی : نخستین مرحله بافت ترمه تهیه کردن مواد اولیه آن است .معمولا ترمه از پشم و ابریشم می بافند اما پشم سفید رایج ترین پشمی است که در بافت ترمه مورد استفاده قرار می گیرد زیرا میتوان آنرا با هر رنگی که دلخواه است رنگ آمیزی نمود .پشم ترمه باید مرغوب باشد و الیاف بلندی داشته باشد که گوسفندان ایران و کشمیر دارای پشمهای نرم و محکم خوبی بوده و تا حد زیادی براق و سفید است و بهترین پشم گوسفند در ناحیه پهلوها – شکم – پشت گردن و سر وساق پا قرار دارد و معمولا این پشمها برای بافت ترمه استفاده می گردد .نحوه آماده کردن – ریسیدن و رنگرزی کردن و بافتن پشم در قرن ۱۶ میلادی در ایران پیشرفت زیادی کرد .

 

pic2 028 - نکاتی درباره رومیزی ترمه

 

معمولا از ناحیه های شکم، پهلو، پشت گردن، سر و ساق پا برای تهیه ترمه استفاده می شود. این مرحله قبل از رنگرزی صورت می پذیرد. این کار باعث می شود ناخالصی ها پاک و پشم براق شود. این اقامتگاه دارای ۱۰ باب اتاق می باشد که اتاق ها در طبقه همکف دور تا دور محوطه قرار گرفته اند. چنانچه امکان بازدید حضوری برای شما میسر نمی باشد می توانید درخواست مشاوره، ارسال کاتالوگ محصولات و نمونه کارها نموده تا با هماهنگی قبلی کارشناسان ما خدمت شما حضور یابند و به سلیقه شما طراحی مربوطه صورت پذیرفته تا محصول نهایی در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل شما عزیزان گردد. به دلیل اهمیت خرید این وسیله در زیبایی دکوراسیون منزلتان، باید دقت کافی را هنگام خرید این صنایع دستی به کار گیرید تا مبادا محصول بی کیفیتی را با قیمت بالایی خریداری نمایید. شال های کشمیری معمولا به گونه ای بافته می شوند که قسمت اضافه هر پودر در رج بعدی بکار برده می شود. رنگ های ترمه ایرانی معمولا طبیعی بوده و از گیاهان تهیه می شود. ایرانیان معمولا قبل از این که پشم گوسفند را قیچی کنند، گوسفند را به مدت ۱۰ دقیقه با آب می شویند.

معمولا صنایع دستی ساخته شده در ایران و خرید ترمه در تهران یا از سایت فروشگاه ترمه و worthpoint جزو بهترین موردها برای سوغاتی دادن به افراد مختلف است. اما با استفاده از دستگاه ژاکارد تولید کمی افزایش یافته و به حدود ۱۰۰ سانتی متر در روز می رسد. از جمله رنگهای رایج در ترمه میتوان به نارنجی – قرمز، بنفش – قرمز، قرمز – قهوه ای، آبی یا آبی تیره، قهوه ای – خاکستری، زرد پررنگ، زرد روشن، قهوهای، قهوهای – خاکستری، بنفش، قهوهای – زرد، عنابی، قرمز، سبز، نارنجی و مشکی اشاره کرد. چرا که می توان از آن در جاهای مختلفی استفاده کرد. به کمک این دستگاه و با ۸ ساعت کار مفید می توان ۲۰ الی ۲۵ سانتی متر ترمه مرغوب را تولید کرد. از دو نوع متداول آن می توان به نمونه ترنجی و گلدار آن اشاره کرد. گروه موسیقی “بمرانی” در سبک بلوز و کانتری کار میکند و از سال ۱۳۸۸ فعالیتش را از فضای مجازی و کافهها شروع کرد و هماکنون از گروههای موسیقی فعال و پرطرفدار داخل ایران است. در این پژوهش با استفاده از روش تحقیقی تاریخی، توصیفی و تطبیقی با استناد به منابع کتابخانه ای و تصویری مشابهت ترمه های ایران و کشمیر از نظر آرایه های تزیینی و نقوش بررسی می شود.مقایسه حاضر می کوشد ضمن شناسایی و مقایسه ساختار نقش ترمه های ایران و کشمیر نقوش آن ها را بر اساس مضامین دسته بندی و شناسایی کند.

logooo - فوتر تمپلت جدید

دانلود اپلیکیشن های ترمه سرمه

تمامی حقوق برای ترمه سرمه محفوظ می باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.